Rozmowa ze studentami i stażystami pracującymi w firmie STr

14 października 2019
Chcecie zobaczyć, jak ciekawe są praktyki i staże w naszej firmie ? Przeczytajcie wywiad ze studentami i stażystami.  Co sądzicie o praktycznej nauce zawodu podczas praktyk w firmie STr ?

Studenci Inżynierii materiałowej:

Jest ciekawie. Fajnie zobaczyć w praktyce, jak taka praca wygląda. Jest to dla nas szansa, by zobaczyć różnicę między teorią, której uczą nas w szkole, a praktyką- np. możemy zobaczyć w jaki sposób tworzy się oprogramowanie na maszyny CNC. Dobrze jest zobaczyć nie tylko, jak sam program działa, ale też w jaki sposób programuje się takie maszyny.
W praktykach w firmie STr ciekawe jest to, że nie przyglądamy się biernie pracy, ale naprawdę coś robimy, przydajemy się tutaj, nie stoimy bezużytecznie. Jest to miła odmiana od typowych praktyk w innych firmach.  Tutaj jesteśmy pod dobrą opieką, każdy w firmie stara się do nas zagadać, pomóc, wytłumaczyć interesujące nas zagadnienia.

Na naszych studiach (Inżynieria materiałowa) uczymy się na temat obróbki metali i tworzyw sztucznych. Po studiach możemy pracować zarówno w laboratorium, jak i w firmie produkcyjnej jako technolodzy. Obróbka skrawaniem jest jedną z ważnych dziedzin, którą poznajemy na studiach, więc praktyki w firmie STr umożliwiają nam poznanie, jak taka produkcja wygląda “od środka”.

Jeśli chodzi o park maszynowy, podczas studiów zapoznajemy się głównie z teorią, niekoniecznie mając dostęp do maszyn produkcyjnych. Tu wszystko oglądamy “na żywo” i można stwierdzić, że praktyka jest znacznie przyjemniejsza od teorii.  Dzięki praktykom będziemy mieli lepsze pojęcie, jak wygląda produkcja i dzięki temu łatwiej nam będzie podjąć decyzję o wyborze przyszłej pracy.

Studentka Inżynierii chemicznej

Dla mnie wszystko jest nowe. Zapoznaję się z pracą różnych działów w firmie, w tym pracuję także w Izbie Pomiarowej.

SO_02997