Firma społecznie odpowiedzialna

Home » O STr » Firma społecznie odpowiedzialna
STr, niezależnie od swojej aktywnej działalności biznesowej oraz zaangażowania w różnorodne przedsięwzięcia o charakterze społecznym, wyraża się także poprzez sport. Ponieważ firma to ludzie, a nasi ludzie mają mnóstwo energii, świetne pomysły i kochają sport, chcemy w tym miejscu przedstawić naszych firmowych sportowców: piłkarską drużynę STr Football Team oraz naszych firmowych żeglarzy.

STr Football Team – jesteśmy drużyną w pracy i w sporcie!

Nasza historia
We wrześniu  2017 r podczas meczu rozgrywanego w Szczecinie na Azoty Arena wspólnie z kolegami z STr kibicowaliśmy polskiej reprezentacji. I tak narodził się pomysł firmowej drużyny piłki nożnej. Połączyła nas znajomość z pracy, pasja i wspólne zainteresowania. Organizacja przedsięwzięcia poszła bardzo szybko – w zasadzie po dwóch tygodniach drużyna już działała. Zainteresowanie udziałem w naszej sportowej inicjatywie kolegów z naszej firmy było duże. Zebraliśmy grupę pasjonatów piłki nożnej i zgłosiliśmy drużynę  do turnieju Football Arena Business League

Jak gramy
Nasza drużyna gra mecze średnio raz w tygodniu- zazwyczaj piątek lub niedzielę. System gry to 4+1. Gramy 2×25 minut w meczach o bardzo wysokiej intensywności. Zmiany odbywają się średnio co 5 min i nawet przy 8-10 zawodnikach każdy zawodnik jest zaangażowany.

Nasi zawodnicy
Większość zawodników STr Football Team to pracownicy naszej firmy. Ponieważ jednak nasz zakład pracuje na trzy zmiany, w sytuacjach gdy brakuje kadry z powodu meczu w godzinach pracy niektórych zawodników,  wspieramy się kolegami z firm, z którymi jako STr współpracujemy.

Nasze cele
Głównym celem jest dobra zabawa pracowników firmy STr poprzez zdrową rywalizację. Jesteśmy dumni z tego, że możemy reprezentować naszą firmę. Należymy Football Arena Business League– wśród reprezentowanych tam drużyn są reprezentacje firm szczecińskich oraz korporacji międzynarodowych. Więcej na: www.liga.footballarena.pl

Dobra passa
Podczas jednego z pamiętnych meczów, grając tylko z jednym zmiennikiem z drużyną Agryfu, która miała aż 10 zmienników, na 3 sekundy przed gwizdkiem kończącym mecz zremisowaliśmy 8:8. Mecz nazwaliśmy zwycięski remisem.

Takich udanych meczy jest sporo za nami. W ostatnim czasie w zasadzie wygrywamy wszystkie mecze. W obecnym sezonie jesteśmy w czołówce pierwszej ligi.

Kogo chętnie powitamy w Swoich barwach?
Zapraszamy do naszego zespołu wszystkich pracowników i przyjaciół STr, których pasją jest piłka nożna. Chętnie zobaczymy nowych członków w naszej drużynie!

Wsparcie firmy STr dla żeglarstwa. Żagle w górę! Kurs na sukces!

Nasza firma od siedmiu lat współpracuje z Klubem Sportowym  Centrum Żeglarskie (www.centrumzeglarskie.pl ) . W tym okresie stale wspieraliśmy jachty dowodzone przez naszego firmowego kolegę, dyrektora działu morskiego- Marcina Mrówczyńskiego a także cykliczna imprezę- Regaty Szczecin Fair Play.

Przez lata pod znakiem STr –u żeglowały dobrze znane, zwycięskie jachty:  „Antidotum i Venandi.  Pierwszy ze zwycięskich jachtów to S/Y „Antidotum”, w którego załodze nie zabrakło innych naszych firmowych kolegów. W barwach STr jacht „Antidotum” zdobył trzy medale Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski, dwukrotnie wygrał Puchar Polski Jachtów Morskich Polskiego Związku Żeglarskiego, a także zdobył Puchar Bałtyku Południowego oraz Puchary Sezonu Zachodniopomorskiego Związku Żeglarskiego. Ponadto nasza załoga brała udział w wydarzeniach międzynarodowych, takich jak Mistrzostwa Świata ORC (Offshore Racing Congress) w roku 2015, prestiżowych regatach Kiler Woche, oraz licznych regatach za naszą zachodnią granicą.

W latach 2017 i 2018 firma STr wspierała kampanię Marcina Mrówczyńskiego w olimpijskiej klasie Finn w kategorii Masters. W naszych barwach udało się wywalczyć Mistrzostwo Polski Masters oraz pierwsze miejsce w cyklu Pucharu Polski w kategorii Masters, w którego skład wchodziły wspierane przez STr regaty Szczecin Fair Play. Naszego logo nie zabrakło także na takich imprezach, jak Mistrzostwa Świata Finn Masters w Hiszpańskim El Balis, gdzie nasz kolega zajął miejsce w pierwszej pięćdziesiątce w stawce ponad 300 najlepszych zawodników z całego świata, oraz pucharze Europy na Balatonie czy Mistrzostwach Europy Masters w Splicie.

Sezon 2019 to powrót do wsparcia dla morskiego żeglarstwa załogowego. Jacht Venandi STr to typowo regatowa francuska konstrukcja Archamboult Grand Surpise. Pomimo wyjątkowo krótkiego czasu przygotowań do tego sezonu i późnego rozpoczęcia, nasz jacht wygrał większość regat zaliczanych do pucharu sezonu w kategorii ORC (Offshore Racing Congress), w tym Puchar Gryfa Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego czy też jedne z bardziej znanych w Polsce regaty morskie: Regaty Unity Line imienia Piotra Waszczenki. Dobrym przetarciem w trudnych warunkach morskich były wygrane przez naszą załogę regaty Sputnik Cup, których tradycyjna trasa na Dziwnów -Bornholm – Dziwnów została w tym roku zmieniona ze względu na silny sztorm.

Firma STr planuje dalsze wsparcie dla żeglarstwa w przyszłym sezonie 2020 i mamy nadzieję usłyszeć o dalszych sukcesach sportowych Venandi STr.

Kibicujmy naszym świetnym zawodnikom!